HABERLER
Şoförlerimiz Bilgi Yarışmasında
16.02.2012 13:27
 

 Türkiye’de ilk defa Kamyon, Minibüs, Taksi, Halk Otobüsü, Otobüs ve Servisçi şoförlerinin katılımıyla ''Trafikte Saygı ve Hoşgörü'' adlı bilgi yarışması düzenlendi. Düzenlenen bilgi yarışmasında Kamyoncular Grubu birinciliği elde etti.

Kent Konseyimiz, İnegöl Belediyesi, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İnegöl Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanlığının işbirliği ile Türkiye’de ilk olarak nitelendirilen “Trafikte Saygı ve Hoşgörü” konulu bilgi yarışması düzenledi. Düzenlediğimiz bilgi yarışmasına Kamyon, Minibüs, Taksi, Halk Otobüsü, Otobüs ve Servisçi şoförleri katıldı.

Yarışmamızda, yarışmacılara trafik kuralları, araçlarla ilgili bilgi ve ilk yardım konularından seçilen 20 soru soruldu. Sorulan soruların ardından birinciliği 150 puan ve 3 yıldızlı cevap ile Kamyoncular Grubu, ikinciliği 150 puan ve 2 yıldızlı cevap ile Taksiciler Grubu alırken, üçüncülüğü ise 140 puan ile Minibüsçüler Grubu elde etti.

Yarışma sonrası açıklama yapan İnegöl Belediye Başkanı Alinur Aktaş, “ Trafik kurallarına uyalım, uymayanları uyaralım. Uymazsan Trafik kurallarına, uyarlar hazır olan imama. Çok güzel söz. Belki gülüyoruz ama anlık bir hata nelere mal oluyor. Saniyelik hatalar nelere mal olabiliyor? Allah herkesten uzak etsin. Allah herkese kazasız belasız sürüşler nasip etsin. Arkadaşlar artık bedava bir şey yok. Her şey belgelendirilmek durumunda her şeyin eğitimi var. Kurallar değişiyor, kaideler değişiyor, araçlarla alakalı teknolojiler değişiyor. Bu değişime de ayak uydurmak gerekiyor ve bunu belgelemek, dönem dönem aldığımız eğitimlerle de kendimizi geliştirmek gerekiyor” dedi.

İnegöl İlçe Kaymakamı Aziz İnci, İnegöl’ün Türkiye’de belki hiç yapılmayan çok güzel bir organizasyon yaptığını ifade ederek, “Bu yarışmanın en çok kazananı bizleriz. Bu kentte oturan insanlar, tüm İnegöllüler biz kazandık. Çünkü hem bilgilerimizi tazeledik, hem de trafik konusuna bir kere daha dikkati çektik. Kurum ve kuruluşlar olarak üzerimize düşenleri bir kere daha hatırladık. Bu yarışma ve organizasyon çok başarılı oldu. Ben çok beğendim. İnegöl bana göre Türkiye’de belki hiç yapılmayan çok güzel bir organizasyon yaptı. Ben buraya geldiğimde buradaki arkadaşlara sordum. Dedim ki ben ilk defa bu anlamda canlı bir yarışma izliyorum ve galiba televizyonların dışında da böyle bir yarışma pek yok. Demek ki bunları yapmak gerekiyor. İşte İnegöl bunu yaptı. Zaten İnegöl’ün bu heyecanını, bu birlikteliğini ve bu iddiasını çok seviyorum. Herkesi de kutluyorum” dedi.

Türkiye genelinde ilk olan şoförler arası bilgi yarışmasını gerçekleştirdiklerini ifade eden İnegöl Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Bahattin Korkmaz, “Bu yarışmaya aşağı yukarı 4 aydan beri çalışıyoruz. İnegöl Emniyet Müdürlüğü, İnegöl Kent Konseyi, İnegöl Şoförler Odası ve Kooperatifler bu işi hayata geçirmek için 4 aydan beri uğraşıyoruz. Bu akşamda finalini yaptık. Verdiğimiz hediyeler birinci grubun yarışmacılarına küçük altın, ikinci grubun yarışmacılarına saat, üçüncülere gömlek kravat, dördüncü, beşinci ve altıncılara da sadece gömlek verdik. Bu yarışmanın amacı, insanların daha fazla trafik bilgilerini pekiştirmek, insanları şoför esnaflarımızla kaynaştırmak. Bizim amacımız buydu. Bunu da başardığımıza inanıyorum” dedi.

Bursa Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (BESOB) Başkanı Arif Tak, “ Yarışmadan çok memnun kaldım, çok beğendim. Bu projeyi hazırlayanlara çok teşekkür ediyorum. Millet bilgilendi. Bu konular çok önemli konular. Hayatta her an ihtiyaç duyduğumuz bir konu. Eğitimde olmuş oluyor. Beğenilmemesi söz konusu değil. Fevkalade güzel.Bu tür programlar öncelikle Bursa’mızda ve Türkiye genelinde örnek alınıp uygulanırsa çok büyük fayda sağlar düşüncesindeyim. O bakımdan ben gücümü kullanarak bunu yapmaya çalışacağım. Burada gösterilen bu eğitim şeklindeki bu güzellik Bursa’ya da taşınacak. Buradan talepte bulunacağız, yardım isteyeceğiz. Odalarımızda bundan faydalansın, vatandaşlarımız faydalansın. Ben çok etkilendim. Fevkalade bir uygulama olduğunu gördüm” dedi.

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK. 30.07.2019 14:50
Bu parti meselesi değil.. 18.06.2019 15:41
YENİ ATANAN YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMIN DA ZİYARET ETTİK. 18.06.2019 15:09
"İNEGÖL'ÜN TURİZM YÖNÜ'DE ÖN PLANA ÇIKARILMALI 18.06.2019 15:04
‘’ İYİLİK YAPMAK EN ÇOK SAHİBİNİ YÜCELTİR.’’ 18.06.2019 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Önceki Sayfaya Döner
Ana Sayfa İnegöl Hakkında Galeri Nöbetçi Eczaneler Faydalı Linkler Önemli Telefonlar Kameralarımız Mesaj Gönder
 
Haberler Meclislerimiz Çalışma Grupları Faaliyetlerimiz Organizasyon Şeması Kent Konseyi Diğer Hizmetler
İnegöl Kent Konseyi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.