HABERLER
Kent Konseyi Seçimli Genel Kurulumuz Toplandı
10.07.2012 09:30
 

 Burhan ALICI yeniden Konsey Başkanı seçildi
İnegöl Kent Konseyimizin 2. Seçimli Olağan Genel Kongresi Sani Konukoğlu Konferans salonunda gerçekleştirildi. Tek liste ile gidilen seçimlerde Başkanımız Burhan Alıcı, oy çokluğu ile ikinci kez Kent Konseyi Başkanlığa seçildi.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından, sunulan teklifle Divan Başkanlığına Tandoğan TANER, Katip Üyeliklere Mustafa KUDALAK ve Ayşegül YARDIMCI getirildi.
Genel kurulun açılış konuşmasını yapan Kent Konseyi Başkanımız Burhan ALICI, 15 Aralık 2009 yılında İnegöl’ü yaşanılabilir bir hale getirmek ve bu manada ortak akıl oluşturmak amacıyla göreve başladıklarını belirtti.
“15 Aralık 2009 tarihinde hepimizin ortak paydaşı olan İnegöl’ümüzü, daha yaşanabilir bir hale getirmek ve bu manada ortak aklı oluşturmak adına, görevimize başlamıştık. İlk günkü heyecanını kaybetmeyip bugünde bu salonda bir araya gelen tüm Kent Konseyi üyelerimize teşekkür ediyorum.
Bizim için önemli olan noktanın siyasetten arınmış, tamamen gönüllülük esasına dayalı bir sivil toplum örgütü olan Kent Konseyinin amacı İnegöl’de ortak akılla kentlilik bilincini oluşturmaktır. Bugüne kadar olan çalışmalarımıza bu düsturla devam ettik.
2009’da göreve başladığımız tarihten bu yana bizimle beraber çalışan, gruplarımızda yer alan, kentlerinin sorunlarına sahip çıkarak çözüm arayan ve buldukları çözüm önerilerinin uygulanması için emek veren tüm arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.
Ayrıca Kentimiz için daha iyi, daha güzel ve daha doğruyu bulmak adına hep beraber heyecan, merak ve ilgiyle çaba sarf eden, bizimle birlikte Kent için artı değer katma gayreti içinde olan Sayın Kaymakamımıza, Sayın Belediye Başkanımıza, tüm kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum örgütlerine ve basın mensuplarımıza gösterdikleri ilgi ve alakadan dolayı teşekkür ediyorum.
2009 yılında yaptığımız Genel Kurulun ardından oluşturmuş olduğumuz 2 Meclis ve 8 Çalışma Grubumuzla çalışmalarımıza başlamıştık.
Bu Meclis ve Çalışma Gruplarımız;
• Gençlik Meclisi
• Kadınlar Meclisi
• Çocuklar Çalışma Grubu
• Doğal Afetlere Hazırlık Çalışma Grubu
• Engelliler Çalışma Grubu
• Kentlilik ve Çevre Bilincini Oluşturma Çalışma Grubu
• Sağlık Çalışma Grubu
• Trafik Komisyonu Çalışma Grubu
• Kültür, Sanat, Turizm ve Tarih Çalışma Grubu
• Eğitim Çalışma Grubu
Bizim önerimiz önümüzdeki dönemde de aynı Meclis ve Çalışma Gruplarıyla çalışmalara devam etmek olacaktır.
Toplumsal sorumluluğumuz gereği, daha güzel bir İnegöl için, çevreyi tahrip etmeyen, İnsanı temel alan, Tarihine sahip çıkan, Demokrasiye inanan, daha çağdaş daha uygar bir İnegöl düşlüyoruz. Bu da, ancak ve ancak kentlilik bilinciyle, tüm kurumlarla ortaklaşa çalışmakla ve el ele vermekle mümkün olacaktır.
Yapmış olduğumuz çalışmalarda ortak aklı kullanarak çok güzel sonuçlar alınabileceğini bir kere daha kanıtlamış olduk. Oylat Kent Ormanı Projemizde, İnegöl Belediyesi, Orman Bölge ve Orman İşletme Müdürlüğü ve Oylat AŞ ile ortaklaşa yapmış olduğumuz çalışmalar doğrultusunda güzel bir proje ortaya çıktı. Yaptığımız çalışmayı Belediye, Kaymakamlık ve Valiliğe teslim ettik sonuçlanmasını bekliyoruz.
Yine farklı bir projemiz “Kent Rehberi”nin hazırlanmasında İnegöl Belediyemiz, Fotoğraf Sanatçıları Derneği, DOĞADER ve Basın Mensuplarımız ile birlikte ortaya koyduğumuz çalışmalar sonucunda kısa bir süre sonra tamamlanacak olan Kent rehberimiz İnegöl’ün tanıtımına ışık tutacaktır.
Milli Eğitim Müdürlüğümüz, Emniyet Müdürlüğümüz, Halk Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte yaptığımız birçok çalışmada toplum yararına projeler üretmeye çalıştık. Okunacak olan Faaliyet Raporumuzda da bunların hepsine kısa kısa değinmiş olacağız.
İnegöl’de yaşayan herkesi Kent Konseyinin birer üyesi olarak kabul ediyoruz. Sizlerin fikirleri, ortak aklın oluşmasında bizim en büyük kaynağımızdır. Bizlere bizzat veya Kent Konseyi Web Sayfamızdan ulaşarak değerli fikirlerinizi, önerilerinizi bekliyoruz.
Bu Genel Kurul Toplantımızın İnegöl için, İnegöl’de yaşayan bizler için hayırlara vesile olmasını diliyorum” diyen Alıcı; İnegöl’de yaşayan herkesi Kent Konseyinin birer üyesi olarak kabul ettiklerini söyledi.
Kent Konseylerinin; kent yaşamında kent vizyonunun ve hemşericilik bilincinin geliştirilmesi, kentin hak ve hukukunun korunması ile yerinden yönetim ilkelerini hayata geçirmeye yardımcı olmak üzere 5393 sayılı Belediye Kanunu’nun 76. maddesiyle yasal olarak işlerlik kazandığını belirten Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise; İnegöl Kent Konseyinin 2 meclis, 8 çalışma grubundan ve 266 üyeyle çalışmalarını sürdürdüğünü söyledi.
“Kent Konseyinin İnegöl adına yaptığı çalışmaları destekliyorum” diyen Aktaş, önemli çalışmalara imza atan Kent Konseyinin önemli fonksiyonlara sahip olduğunu belirtti.
Konuşmaların ardından Kent Konseyi Üyemiz Levent ÖZÇİFTÇİ, Kent Konseyimizin 2,5 yıllık faaliyetlerinin yer aldığı Faaliyet Raporunu okudu.
Yapılan konuşmaların ve faaliyet raporunun okunmasının ardından tek liste ile yapılan seçimde oy çokluğu ile Kent Konseyimiz başkanlığa mevcut Başkan Burhan Alıcı getirilirken, Başkanlık seçiminin ardından meclis ile çalışma grupları seçildi.

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK. 30.07.2019 14:50
Bu parti meselesi değil.. 18.06.2019 15:41
YENİ ATANAN YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMIN DA ZİYARET ETTİK. 18.06.2019 15:09
"İNEGÖL'ÜN TURİZM YÖNÜ'DE ÖN PLANA ÇIKARILMALI 18.06.2019 15:04
‘’ İYİLİK YAPMAK EN ÇOK SAHİBİNİ YÜCELTİR.’’ 18.06.2019 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Önceki Sayfaya Döner
Ana Sayfa İnegöl Hakkında Galeri Nöbetçi Eczaneler Faydalı Linkler Önemli Telefonlar Kameralarımız Mesaj Gönder
 
Haberler Meclislerimiz Çalışma Grupları Faaliyetlerimiz Organizasyon Şeması Kent Konseyi Diğer Hizmetler
İnegöl Kent Konseyi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.