HABERLER
Kent Konseyinden İftar Yemeği
18.07.2014
 

Geçtiğimiz ay yapılan genel kurulla yönetimi değişen Kent Konseyi yönetimi tarafından, önceki akşam iftar yemeği düzenlendi. İftar yemeğine, Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Milli Eğitim Şube Müdürü Ali Doğru, Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, Kent Konseyi eski Başkanı Burhan Alıcı ile Kent Konseyi Yönetim Kurulu üyeleri katıldı.

HER DÜŞÜNCEDEN İNSAN VAR
İftar yemeğinin ardından bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, “İftar yemeğinin birincisini yapıyoruz. Her yıl bu iftarları yapmayı düşünüyoruz. Bu toplantı, tanışma toplantısı. Genelde yeni oluşan STK’lar ve dernekler büyük heyecanla kurulurlar. İnsanlar görev alırlar. Fakat 3-5 yıl sonra maalesef o heyecan kaybolur ve bu iş başkanla ve çevresindeki birkaç kişinin sırtında kalır. İnegöl’deki birçok derneğin akıbeti budur. İnşallah biz başladığımız sayıdan daha güçlü olarak ve çoğalarak, Kent Konseyini 5 yıl sürdüreceğiz. Her düşünceden insan var. Çalışma gruplarının içerisinde farklı farklı siyasi görüşte insanlar var. Bu çok doğaldır ve olması gerekir. Amacımız bunu daha da çeşitlendirmek. Çünkü ne kadar farklı fikirde insan bir araya gelirse güzel projelerin ortaya çıkacağını düşünüyorum. Yaşadığımız şehir olan İnegöl için plan ve proje yapacağız. Farklı fikirde insanların bir araya gelmesiyle inşallah zenginlik doğacak. Yine inşallah önümüzdeki ay belediye tarafından tahsis edilen yeni yere geçeceğiz. Toplantılarımızı orada yapacağız. Amacımız, Avrupa Birliği fonlarıyla İnegöl Kent Konseyine çok özel ve donanımlı bağımsız müstakil bina kazandırmak. Bizim 10 tane çalışma grubumuz var. Engelliler, Kadınlar, Çocuklar ve Gençlik Meclisleri mecburi. Bu çalışma gruplarına biz 6 tane daha ilave ettik. Bunlar; kültür sanat edebiyat çalışmaları, kentlilik ve çevre bilinci, tarih ve turizm, bilgi ve eğitim, çalışan gençlik ile aileyi güçlendirme. İnegöl ve Kent Konseyi adına projeleri olan herkes, ayrı bir çalışma kurmak istiyorsa kurabilir. Biz bunun gerekli prosedürünü ve alt yapısını hazırlarız. 10 çalışma grubu arttırılabilir. Çalışma gruplarımız ile alakalı çalışma ve planlama yapıyoruz. Eylül ayı itibariyle aylık toplantılarımız başlayacak. İnşallah Kent Konseyi projeleriyle İnegöl’e katkı sağlayacak. Amacımız, her hafta güzel bir projeyi basınla paylaşmak ve İnegöl Kent Konseyinin adını duyurabilmek. Bursa, Kent Konseyi açısından Türkiye’de bir numara. İnşallah biz de İnegöl’ü ilçeler arasında bir numara yaparız” dedi.

BİZ BU ŞEHRİ SEVİYORUZ, BU ŞEHİR BİZİM
Belediye Başkanı Alinur Aktaş ise, “Kent Konseyi hakkında çok şey söylendi. Bundan sonra da söylenebilir. Bu, Alinur Aktaş’ın Kent Konseyi denebilir. Asla böyle bir şey söz konusu değil. Haydar Cerrah benim 30 yıllık arkadaşım. Herhangi bir ticari ortaklığımız söz konusu olmadı. Bu dönem de böyle bir durum hasıl oldu. Kent Konseyinin tanımları yapılmış ama herkes kendi memleketine uyarlıyor. Problemin sıkıntının ne olduğunu biliyoruz. Biz bu şehri seviyoruz, bu şehir bizim. İnegöl öyle küçük ve sıradan bir yer değil. Ben Sudan’dan döndükten sonra İnegöl’ü zaten seviyordum, şimdi daha çok seviyorum. Ama sevmek demek yeterli bir unsur değil. Bunun altını doldurmak lazım. Yapacağımız çok şeyler var. Kaldırımların halini görüyorsunuz. Bu konuda çok şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Bu bilinç ve kültür meselesi. Kent Konseyinin müstakil bütçesi olsun istiyoruz. Müstakil hareket edilsin istiyoruz. Çok güzel şeyler üretilebilir, bu şehrin buna cidden ihtiyacı var. İnegöl’e dair yapılacak çok şeyler var. Burhan abiye yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.
Kent Konseyinin eski Başkanı Burhan Alıcı’da, yeni görev alan arkadaşlara hayırlı çalışmalar ve başarılar dileğinde bulundu.
ESKİ BAŞKAN ALICI’YA ŞÜKRAN PLAKETLERİ
Konuşmaların ardından Belediye Başkanı Alinur Aktaş ile Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, Başkan olarak bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı İnegöl Kent Konseyi eski Başkan Burhan Alıcı’ya birer şükran plaketi takdim ettiler.

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK. 30.07.2019 14:50
Bu parti meselesi değil.. 18.06.2019 15:41
YENİ ATANAN YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMIN DA ZİYARET ETTİK. 18.06.2019 15:09
"İNEGÖL'ÜN TURİZM YÖNÜ'DE ÖN PLANA ÇIKARILMALI 18.06.2019 15:04
‘’ İYİLİK YAPMAK EN ÇOK SAHİBİNİ YÜCELTİR.’’ 18.06.2019 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Önceki Sayfaya Döner
Ana Sayfa İnegöl Hakkında Galeri Nöbetçi Eczaneler Faydalı Linkler Önemli Telefonlar Kameralarımız Mesaj Gönder
 
Haberler Meclislerimiz Çalışma Grupları Faaliyetlerimiz Organizasyon Şeması Kent Konseyi Diğer Hizmetler
İnegöl Kent Konseyi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.