HABERLER
Jiska Adlı Turiste İnegöl Kent Konseyi Sahip Çıktı
27.05.2015
 
                 Bir süre önce İnegöl e gelen ve talihsiz bir olayla karşılaşan Jiska adlı turiste İnegöl kent konseyi sahip çıktı. Yürüyerek Mısır, Ürdün, İran, Gürcistan, Türkiye ve birçok ülke gezen jiska, üniversitesini okuduğu eski tarih bölümü üzerine araştırmalar yapmaktadır.  Konuyla alakalı karşılıklı açıklamalar yapıldı.
                   Kent konseyi başkanı Haydar cerrah yaptığı açıklamada:’Hollandalı Misafirimiz Jiska'nın başına gelen olaydan dolayı çok üzgünüz. Kendisinin maruz kaldığı bu üzücü olay ferdî bir olay olup, toplumumuzun değer yargılarını kesinlikle yansıtmamaktadır. Özellikle, dünyaca ünlü misafirperverliğimiz ile hiç mi hiç bağdaşmamaktadır. Kadınlarımıza “cennet anaların ayakları altındadır” hadîs-i şerîfi ve misafirlerimize “Tanrı misafiri” geleneğimiz pencerelerinden bakan halkımız, bu olay ile yasa boğulmuştur. İnegöl Kent Konseyi olarak bu ferdî olaya sebep olan şahsı ve kadınlara bu gözle bakan herkesi, ister ülkemizde olsun, ister başka ülkelerde olsun, şiddetle kınıyoruz. Misafirlerimiz ilçemizde her zaman kendilerini güven içinde hissetmektedirler ve hissetmelilerdir.
                    Emniyet raporlarına göre,İnegöl’ümüz nüfüs yoğunluğu göz önüne alındığında Türkiyenin en sakin ve en güvenli ilçelerinde birisidir.
                    Her yıl kentimize yurt içinden ve yurt dışından gerek mobilya bakmak, gerek köfte yemek ve gerekse oylat kaplıcalarda tatil yapmak için onbinlerce misafir gelir ve hepside İnegöl’e hayran kalarak memleketlerine geri dönerler.
                    Kendini bilmez bir gencin yapmış olduğu elle taciz olayının bir daha yaşanmamasını umuyoruz. Jiskaartık İnegöl’ün kızı hepimizin kardeşidir. ‘dedi
                    Kent konseyi kadınlar meclisi başkanı Şeyma Topalak’ta yaptığı açıklamada ‘taciz olayları kadın erkek herkes tarafından şiddetle kınanmalıdır. Bizim inancımızda ve kültürümüzde misafire nasıl saygı ve hürmet edilmesi gerektiği bellidir. Misafirin duasını almak kadar bedduasından kaçmak ta çok önemlidir.
                    Bundan sonra jiska bizim kardeşimizdir. Kendisine İnegöl’ü sürekli hatırlayacağı hediyeler verdik. İnanıyoruz ki tüm İnegöllü kadınlar da bizim gibi düşünmektedirler. Bu vb olayların yaşanmaması için belediyemiz, kaymakamlığımız, Emniyet teşkilatımız,diyanet teşkilatımız ve tüm STK ‘larımızhep birlikte, bu konularda daha duyarlı olmalıyız ve toplumu bilgilendirecek yayınlar yapmalıyız.’ dedi
Jiska adlı Hollandalı turist te yaptığı konuşmada .’ Daha önce de Türkiye ye gelmiştim. İnegöl e ilk defa geliyorum. Evet başıma tatsız bir olay geldi ama gençlerin bu tarz davranışları maalesef oluyor. Ben kendisini affettim.
                      İnegöl’e olan hayranlığım daha da arttı. İnsanlarıçok sıcakkanlı ve saygılı. Oylat kaplıcası ve manzarası, muhteşem dağları ve doğası beni çok etkiledi. Her yıl buraya gelmek için program yapacağım.
                       Ayrıca kent konseyi başkanı Haydar Cerrah’a ve kadınlar meclisi üyelerine verdikleri hediyeler için ve benimle ilgili duyguları için teşekkür ediyorum’ dedi.
Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK. 30.07.2019 14:50
Bu parti meselesi değil.. 18.06.2019 15:41
YENİ ATANAN YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMIN DA ZİYARET ETTİK. 18.06.2019 15:09
"İNEGÖL'ÜN TURİZM YÖNÜ'DE ÖN PLANA ÇIKARILMALI 18.06.2019 15:04
‘’ İYİLİK YAPMAK EN ÇOK SAHİBİNİ YÜCELTİR.’’ 18.06.2019 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Önceki Sayfaya Döner
Ana Sayfa İnegöl Hakkında Galeri Nöbetçi Eczaneler Faydalı Linkler Önemli Telefonlar Kameralarımız Mesaj Gönder
 
Haberler Meclislerimiz Çalışma Grupları Faaliyetlerimiz Organizasyon Şeması Kent Konseyi Diğer Hizmetler
İnegöl Kent Konseyi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.