HABERLER
DARBEYE HAYIR
25.07.2016 13:21
 

PARALEL ÇETENİN DARBE GİRİŞİMİNE KARŞI İNEGÖL DEKİ STK LARDAN TEPKİ                                                    

                                                         18 Temmuz 2016

             15 Temmuz Cuma günü Türk silahlı kuvvetleri içinde yuvalanmış, çeşitli rütbelerde bir grup illegal çete üyesi darbe girişimde bulunmuştur. Ankara ve İstanbul başta olmak üzere bütün yurtta, Türk silahlı kuvvetlerine ait, f 16 uçağı, Tank,top, helikopter ve çeşitli savaş silahlar ile darbeye direnen millete saldırmışlar ve milletin namusu olan parlamentoya bomba atmışlardır.Bu darbecilere direnen milyonlarca kahraman milletimizden 208 kişi şehit olmuş ve 1400 kadar insanımızda yaralanmıştır.Türk milleti, devletiyle ve milletiyle el ele vererek tarihi bir dayanışma örneği göstermiş ve darbecileri kısa bir süre içinde bozguna uğratmıştır. Büyük bir azim ve kararlılıkla meydanlara çıkan halkımız, devletine sahip çıkmış ve bu destansı mücadelesiyle tüm dünyaya vatan savunması dersi vermiştir.Farklı fikirlerde olan ulusal basınımız da darbeye karşı tek ses olarak büyük bir mücadele örneği göstermişlerdir. Parlemento içindeki ve dışındaki siyasi partilerimiz, darbecilere karşı tek ses, tek yürek olarak asla unutulmayacak bir duruş sergilemişlerdir. Hizmet diyerek yola çıkan ve merkezi Pensilvanya’da olan bu paralel çetenin, amacının ne olduğu ve nelere hizmet ettiği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Hiç çekinmeden halkına kurşun sıkan,bombalayan bu paralel çete üyeleri dünyada benzeri olmayan bir hainlikle utanç tarihe geçmişlerdir.
  Türk milleti gözünde fethullah Gülen ve Çetesinin, Abdullah Öcalan ve çetesinden asla bir farkı kalmamıştır.
   Millet olarak en büyük beklentimiz, devletine ve milletine silah çeken bu hain çete üyeleri ve destekçileri bir an önce yargılanmalı ve hak ettikleri en büyük cezaya çarptırılmalıdır.
   Çaldıkları helikopterlerin, tankların, topların, silahların, mermilerin hesabı mutlaka sorulmalıdır.
   Darbeye direnirken can veren 208 kişi, bize göre tıpkı Çanakkale ve İstiklal savaşındaki şehitler gibidir. Onlara sıkılan kurşunlar 78 milyon Türk milleti olarak hepimize sıkılmıştır
   Evet , bizler dedelerimiz gibi, vicdan azabı çekmemek için meydanlara çıktık.
   Şehit kanlarıyla sulanmış bu kutsal topraklar dış güçlerin oyuncağı olmasın diye mermilere göğüs gerdik.
   Suriye, ırak ve Libya gibi devletsiz ve vatansız kalmamak için tankların önüne yattık.
   Manda ve köle olmamak için işgalcileri girdikleri her yerden paketleyip polise teslim ettik.
   Bizim seçtiklerimizi yine biz indiririz bu bizim milli irademizdir, buna kimse müdahale edemez demek için el ele verdik.
  Söz konusu vatan ve devlet olunca fikri-zikri-partisi ne olursa olsun biriz ve beraberiz demek için sabahlara kadar milli irade nöbeti tuttuk.
      Cesetlerimizi çiğnemeden asla teslim olmayacağız gerçeğini haykırmak için kurşunlara siper olduk. Bir daha kimse aklından darbe sözcüğünü geçirmesin diye caddelere etten duvar ördük.

      Çocuklarımıza ve torunlarımıza onurlu, şerefli ve bağımsız bir devlet bırakmak için şehit olduk.
      Bu aziz vatanı ve milleti ele geçirmek isteyen bütün şer odakları bilmelidir ki biz, işte böyle cesur ve yürekli bir milletiz.
      Bu paralel çete darbesine direnirken şehit olan kardeşlerimize Allahtan rahmet diliyoruz. Yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.
      Çeşitli provokasyonlara karşı tüm halkımızı sakin ve duyarlı olmaya davet ediyoruz.   Vatandaşlar olarak görevimiz demokratik tepkimizi ortaya koymaktır. Yargılama ve cezalandırma ise devlet kurumlarının işidir. Lütfen bu konuya dikkat edelim.

      Tankların ve silahların önüne yatarak darbeyi önleyen milyonlarca halkımızı, halkın güvenliği için çarpışan Emniyet mensuplarımızı, yürekli askerimizi, kahraman polisimizi ve tüm vatan evlatlarını bu tarihi kentten, İnegöl’den saygıyla ve hürmetle selamlıyoruz.
                                                                                                                                                                                                             İNEGÖL KENT KONSEYİ BAŞKANLIĞI

 

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK. 30.07.2019 14:50
Bu parti meselesi değil.. 18.06.2019 15:41
YENİ ATANAN YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMIN DA ZİYARET ETTİK. 18.06.2019 15:09
"İNEGÖL'ÜN TURİZM YÖNÜ'DE ÖN PLANA ÇIKARILMALI 18.06.2019 15:04
‘’ İYİLİK YAPMAK EN ÇOK SAHİBİNİ YÜCELTİR.’’ 18.06.2019 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Önceki Sayfaya Döner
Ana Sayfa İnegöl Hakkında Galeri Nöbetçi Eczaneler Faydalı Linkler Önemli Telefonlar Kameralarımız Mesaj Gönder
 
Haberler Meclislerimiz Çalışma Grupları Faaliyetlerimiz Organizasyon Şeması Kent Konseyi Diğer Hizmetler
İnegöl Kent Konseyi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.