HABERLER
KADIN MECLİSİMİZDEN ANNELER GÜNÜ BASIN AÇIKLMASI
22.05.2017 09:57
 

 İnegöl Kent Konseyi 14 Mayıs Anneler Günü Münasebetiyle Çok Özel Bir Program Yaptı.

Kadınlar meclisi başkanı Mine Atıcı ve Engelliler meclis başkanı Şeyma Topalak ile ortaklaşa yaptıkları programda, sevgi evlerinde kalan erkek-kız toplam 5o cocukla birlikte anneler gününü kutladılar. Programa protokolun eşleri Ferahil Akça,Sevinç Aktaş ve Zehra Baş'ta katıldı.

           Anneler gününe özel toplantıda bir konuşma yapan kadınlar meclisi başkanı Mine Atıcı şunları söyledi:

           " Sayın Protokolümüzün Hanımefendileri, Sevgili Çocuklarımız ve Öğretmenlerimiz, İnegöl Kent Konseyi Üyelerimiz,

 İnegöl Kent Konseyi kadınları olarak her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan anneler günü etkinliğimizde bu yıl farklı bir uygulama yaparak,  sevgi evlerinde yaşayan çocuklarımıza; biz bir anneler günü hediye etmek istedik.

 Peki: Cennetin bile ayaklarının altına müjdelendiği annelik nedir?

Annelik dünyada eşi benzeri olmayan, koşulsuz şartsız, tarifi mümkün olmayacak büyüklükteki sevgidir, aşktır, fedakarlıktır, güçtür, güvendir, emaneti korumaktır. Biraz endişedir. Dertler ona gelmesin bana gelsindir.  Ruhunu yavrusuna akıtmaktır.

‘’Bana okuduğum kitapların en güzeli hangisi olduğunu sorarsanız, söyleyeyim – ANNEM ‘’ demiş Abraham LİNCOİN.

 İşte biz kadınlara has bu kadar büyük ve bu kadar özel bir duygu; sadece çocuğu doğurmakla açıklanamaz. Anneliği sadece fizyolojik bir olay olarak düşünürsek, hem anneliği çok hafife almış , hem de bir çocuğu evlat edinerek  çocuğunu 9 ay karnında büyütmeyip, kalbinde büyüten annelere haksızlık etmiş oluruz. Annelik bir ulvi bir duygudur, koca bir kalptir. Biz kadınlara verilmiş bir ödül ve ayrıcalıktır.

Anne, bir çocuk için mucizenin ta kendisidir. Annesinin anne olma şekli önemli değildir.  Bizler bugün  gözleri  böyle ışıl ışıl çocuklarımızın birkaç saatliğine de olsa  mucizesi olmak, yüzlerinde bir gülümseme olmak,  kalplerinde minik bir yer bulmak, anneliğin farklı bir boyutunu yaşamak için bu günü Sevgi evlerimizde yaşayan çocuklarımızla geçirmek istedik. Onlarda bizi kırmayarak bize bu mutluluğu yaşattılar. Hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hepinizi seviyoruz.

Bizler tüm dünyadaki çocukları bağrına basmak, tüm dünya  çocuklarının  anneleri  olmak istiyoruz. Dünya üzerinde yaşayan dini, dili, ırkı, mezhebi   ne olursa olsun; yoksulluk çeken, savaşlarda ölen, kaçırılan, sağlık hizmeti bulamayan, okula gidemeyen  milyonlarca  çocuğun her biri için canımız yanıyor, yüreğimiz dağlanıyor, onlar için korkuyor ve üzülüyoruz.  Lütfen büyüklerin savaşlarına çocuklarımızı dahil etmeyin ,  lütfen  politikalarınızı belirlerken önce çocukların geleceğinden başlayın, lütfen dünyada olan çocuklarla ilgili olumsuzluklarda elinizden bir şey gelmiyorsa bile onu herkese duyurmaya çalışın.

Bu anlamlı organizasyonda bizlerin yanında olarak katkılarını sunan sayın protokol hanımefendilerine,  bizlere bu imkanı sağlayan  İnegöl kent Konseyi Başkanı Sayın Haydar CERRAH Beye, Yenice Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Sayın Gökhan Beye , çocuklarımıza Lunaparkta eğlenmeleri için bizlere destek olan Sayın  Rafet  CEVAHİR Bey ve Ailesine ve nefis yemekleri ile bizleri mükemmel şekilde ağırlayan BİZİM KONAK çalışanlarına sonsuz teşekkür ederiz.

 Son olarak; ister karnında, ister kalbinde büyütsün, acıyı geçiren öpücüğe sahip tüm annelerin anneler günü kutlu olsun. ‘’

            Daha sonra sevgi evlerinde kalan özel çocuklar Luna parkta, park sahipleri sponsorluğunda,

saatlerce doyasıya eğlendiler.

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK. 30.07.2019 14:50
Bu parti meselesi değil.. 18.06.2019 15:41
YENİ ATANAN YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMIN DA ZİYARET ETTİK. 18.06.2019 15:09
"İNEGÖL'ÜN TURİZM YÖNÜ'DE ÖN PLANA ÇIKARILMALI 18.06.2019 15:04
‘’ İYİLİK YAPMAK EN ÇOK SAHİBİNİ YÜCELTİR.’’ 18.06.2019 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Önceki Sayfaya Döner
Ana Sayfa İnegöl Hakkında Galeri Nöbetçi Eczaneler Faydalı Linkler Önemli Telefonlar Kameralarımız Mesaj Gönder
 
Haberler Meclislerimiz Çalışma Grupları Faaliyetlerimiz Organizasyon Şeması Kent Konseyi Diğer Hizmetler
İnegöl Kent Konseyi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.