HABERLER
Bu parti meselesi değil..
18.06.2019 15:41
 

 Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, ABD’nin Türkiye’ye yönelik ekonomik adımlarının kabul edilemez olduğunu kaydederek; “Karşı karşıya kaldığımız bu durum siyasi veya bir parti meselesi değildir. Mesele bir papaz meselesi hiç değildir. Mesele, Müttefik gibi görünen ama kendi iktidarları uğruna tüm dünyayı yok edecek kadar zalim olan ABD öncülüğündeki şer güçlerin, dünyayı yeniden dizayn etme meselesidir” dedi.

 

Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah, yaptığı yazılı açıklamada; “Ülkemiz, Emperyalist ve siyonist ABD başta olmak üzere bir  çok şer odağı  Ülkenin çıkarmak istediği krizle karşı karşıyadır.  Bu komplo, 15 Temmuz da ülkemizi yıkmak isteyen ve bu yiğit Anadolu halkına diz çöktürmek isteyen iradenin yeni bir  komplosudur. FETÖ maşasıyla Türk milletini esir alamayanların yeni girişimidir. açık ve net olan şudur;  Ülkemizi ve bu asil halkımızı siyaseten yıkamayanlar döviz silahıyla yıkmak çabasındadırlar.  Karşı karşıya kaldığımız bu durum siyasi veya bir parti meselesi değildir. Mesele bir papaz meselesi  hiç değildir. Mesele, Müttefik gibi görünen ama kendi iktidarları uğruna tüm dünyayı yok edecek kadar zalim olan ABD öncülüğündeki şer güçlerin, dünyayı  yeniden dizayn etme meselesidir. Bu  bayat  filmi daha öncede izlemiştik” dedi.

AKBABALAR VE SIRTLANLAR HER DAİM HAZIR

“Türkiye, devletiyle  ve milletiyle ne siyasi ne de ekonomik esareti asla kabul etmez” diyen Cerrah; “Şer odaklarının  bu dayatmalar mutlaka geri tepecektir. Türkiye üzerinden dünya devletlerini  bir  tercihe zorlamak, Türkiye ye destek olan ülkelere ayar vermeye kalkışmak tam anlamıyla çeteciliktir ve mafyacılıktır.  Çıkarılmak istenen bu krizden, yöneticiler ve millet olarak gerekli dersleri çıkarabilirsek, kriz bizim için bir fırsata dönüşebilir. Deprem; hazırlıksız ve bilinçsiz ülkeleri yıkar.  Petrol, kaynak sular, yer altı madenleri çoğu defa bir deprem veya doğal afet sonrası  ortaya çıkarlar. Millet olarak bize düşen görev; devletimizin yanında  dik ve sağlam durmak ve büyük fotoğrafı görebilmektir. Yıkıldığımız an akbabalar ve sırtlanlar her daim hazır beklemektedirler” ifadelerini kullandı.

MARKA ÜRÜNLER

Cerrah şöyle devam etti: “Devletin olmadığı yerde, makamın da, paranın da, şöhretin de hiçbir önemi ve anlamı yoktur.  Bu gemi hepimizindir, su alırsa hepimiz kaybederiz. Adamlık ve vatan sevgisi böyle zamanlarda belli olur. Bu ülkede yaşayıp bu milletten para kazananlar, yeri geldiğinde yine bu devlet ve millet için parasını harcayabilmelidirler. Kriz zamanları kurnazlık yapanlar, krizi ranta çevirmek için keyfi zam yapan firmalar da mercek önüne alınmalıdır. Bu konuda maliye ve esnaf odaları sorumlu ve duyarlı olmalıdır.  Burada birkaç konunun  da altını çizmek gerekir. Türkiye, taşımış olduğu misyon gereği ekonomik olarak ta siyasi olarak ta çok güçlü olmak zorundadır. Bunun için özellikle iş insanlarımız bir araya gelmeli ve tüm dünyaya  marka olacak yeni ürünler çıkarmalıdırlar”

TEKNOLOJİK VE BİLGİYE DAYALI ÜRÜNLER

 ‘’Başka yerde şubemiz yoktur ‘’ tarzı ilanlar yerine, birleşerek dünyanın her yerine zincirler açmak zorundadırlar. Bakın  sadece  Güney Kore merkezli  Samsung  firmasının yıllık ihracatı yaklaşık 250 milyar dolardır. Bu rakam Türkiye  ihracatının yaklaşık bir buçuk katı kadar. Tüm Türkiye’nin ürettiği  mobilya,  IKEA firması kadar bile değildir. Hollanda’da sadece bir sera bahçesinden  1 milyar avro ihracat yapan firmalar var.  Hamal ürünler yerine teknolojik ve bilgiye dayalı ürünler yapmak zorundayız. Allahın insana verdiği en büyük nimet olan Aklı ön plana çıkararak hem kendi ülkemiz için ve hem de tüm dünya için yeni çözümler bulmak zorundayız. Ekonomik olarak gelişmiş ülkelerin en büyük özelliği de budur.   Ayrıca,  Hamaset yaparak, sürekli hakeme ve sahaya bahane bularak ta bir yere varamayız.  Muhalefetiyle iktidarıyla, ekonomistiyle sosyologuyla, ilahiyatçısıyla  mühendisiyle, iş insanıyla teknisyeniyle, kadınıyla erkeğiyle el ele vererek başta ülkemiz olmak üzere tüm dünyayı daha müreffeh ve daha yaşanılabilir bir hale getirmek zorundayız. Büyük devlet hayali kuran insanların yapması gereken de budur”

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK. 30.07.2019 14:50
Bu parti meselesi değil.. 18.06.2019 15:41
YENİ ATANAN YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMIN DA ZİYARET ETTİK. 18.06.2019 15:09
"İNEGÖL'ÜN TURİZM YÖNÜ'DE ÖN PLANA ÇIKARILMALI 18.06.2019 15:04
‘’ İYİLİK YAPMAK EN ÇOK SAHİBİNİ YÜCELTİR.’’ 18.06.2019 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Önceki Sayfaya Döner
Ana Sayfa İnegöl Hakkında Galeri Nöbetçi Eczaneler Faydalı Linkler Önemli Telefonlar Kameralarımız Mesaj Gönder
 
Haberler Meclislerimiz Çalışma Grupları Faaliyetlerimiz Organizasyon Şeması Kent Konseyi Diğer Hizmetler
İnegöl Kent Konseyi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.