HABERLER
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK.
30.07.2019 14:50
 

29.07.2019

 

 

 

KENT KONSEYİNDE YENİ DÖNEM

Kent Konseyinin 3. Olağan Genel Kurul Toplantısı Sani Konukoğlu Konferans Salonunda düzenlendi. 5 yıldır Kent Konseyi Başkanlığını yürüten, Haydar Cerrah Başkanlığı  Halil İbrahim Zengin’e devretti.

Sani Konukoğlu Konferans Salonunda düzenlenen genel kurul toplantısına, Belediye Başkanı Alper Taban, AK Parti İnegöl İlçe Başkanı Mustafa Ersan ve yönetim kurulu üyeleri, MHP İlçe Başkanı Aytekin Torun ile konsey üyeleri katıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan programın açılış konuşmasını Kent Konseyi Başkanı Haydar Cerrah yaptı. Cerrah: “Son 5 yıldır görev yaptığım Kent Konseyi başkanlığına çok ayrı ve çok özel bir yer ayırmam gerekiyor benim hayatımda böyle.  Gerçekten birbirinden kıymetli insanlar tanıma fırsatımız oldu farklı fikirler düşüncelerdeki insanlarla birlikte çalışmanın zevkini yaşadık hem de hiç kimseyi kırmadan dökmeden ve yıkmadan.  Onun için ben kendilerine çok teşekkür ediyorum. Zaman zaman İnegöl basınında, İnegöl ortamında değişik gergin konularla beraber karşı karşıya geldik hepsinde Kent Konseyi arkadaşlarımızın gayret ve çalışmalarıyla yara almadan sıkıntı olmadan çıktık. Hakikaten bu 5 yıl içerisinde belki yüzlerce proje sunduk çeşitli kurum ve kuruluşlara.” dedi.

YASAL VE YAPISAL DÜZENLEMELER YAPILMALI

Başkanlığı sürecince gezmiş olduğu yurtiçi ve yurtdışı gezilerde önemli tespitlerde bulunduklarını ifade eden Cerrah; “Özellikle bu ülkeyi yöneten insanların, STK’ların ve diğer bu kente ve bu ülkeye katkı sağlayan insanların; ülkeyi yönetirken, uzun vadeli planları ve projeler yapmaları gerektiğine inanıyorum. Çünkü bu ülkenin gerçekten gündelik plan ve programlarla ne kadar zaman kaybettiğini geçmişten beri gördük. Bu yüzden buradan bu mesajı vermek istiyorum, bir de önce yapısal ve yasal düzenlemeler, ardından eğitimin gelmesi gerektiğine inanıyorum. En önemlisi ülkemizin ideolojilerinin deli gömleğinden kurtulup liyakat, adaleti ön plana çıkaracak bir geleneği oluşturulması gerektiğine inanıyorum.”  dedi.

 

Cerrah konuşmasının devamında; “Kıymetli arkadaşlar biz tam 5 yıl önce bu salonda bu görevi devralmıştık şu anda 5 yıl sonra bu görevi değerli kardeşlerimize devredeceğiz. Tam zamanında ve tadında bırakmanın keyfini yaşıyorum. Doğrusu bu süre içerisinde beraber çalışmış olduğumuz önce Alinur Aktaş başkanımıza Alper Taban başkanımıza Kent Konseyi değerli üyelerine sekreterimiz Volkan Dermana siyasi partilerimizin ilçe yöneticilerine Sivil Toplum Kuruluşu arkadaşlarımıza İnegöl basınına ve bizi seçip Kent Konseyi Başkanı yapan tüm delegelere Çok teşekkür ederim.” dedi.

“BAŞARILI BİR DÖNEM OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM”

Ardından söz alan Belediye Başkanı Alper Taban ise Kent Konseylerinin önemine dikkat çekerek: “Bu günkü buluşma vesilemiz şehirlerin ortak aklı diye isimlendirdiğimiz İnegöl’ümüzün de gerçekten medarı iftiharı olan Kent Konseyi’nin kongresinde sizlerle bir araya gelmiş bulunuyoruz. Tabii bundan önceki süreci şöyle bir kısa değerlendirmek gerekirse ben başta Haydar başkanı olmak üzere, tüm çalışma gruplarının başında, içinde gayret veren emek veren herkese yürekten teşekkür ediyorum. Başarılı bir dönem olduğunu düşünüyorum, beraberinde buradan sonuçlar elde edildi bu sonuçlar nihayetinde de şehrimize faydalar sağlandı, değerler katıldı. Tabii ki gönüllülük esası ile çalışılan bir alan ve gönüllülükle ve samimi bir şekilde çalışıldığında böylesi güzelliklerin ortaya çıkmış olduğunu görüyoruz. Ben buradan her birinin ayrı ayrı katkısı ve desteği olan herkese huzurlarınızda tekrar teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

“HER RENKTEN Ve DÜŞÜNCEDE HERKESLE ÇALIŞMAK İSTİYORUZ”

Gönüllülük ve katılımın önemine vurgu yapan Taban: “Biz burada her renkten,  her düşüncede herkesle çalışmak istiyoruz. Şu anda belediyenin ve bu şehrin emaneti bizlerde bu bilinç ve bu sorumlulukla hareket ediyorum. Biz yani birbirinden kıymetli değerli insanları bu alana katalım ki insanlar ürettikleri görüşlerine değer katsınlar ve bu şehirde yaşayan insanlar bundan fayda çıkarsınlar. Şöyle bir baktığında hakikaten koşturan, emek veren herkesin bir yerlerde vazifesi ve görevi var ama ekstra olarak yine Kent Konseyi olarak da yarışıyorlar burada. Biz buradaki iştiyakın bu şehre değer atmasını canı gönülden istiyoruz. Ne olur hani görev alan alamayan belki görevi sona eren arkadaşlarımız olur ama bu çalışma grupların da ilgili yerlerde buradaki hazır bu kadar insanı kazanmışken yine aynı kararlılıkla devam etmelerini koşturmalarını arzu ediyorum. Beraberinde ekstra gönüllüler oluşturmaya çalışıyor bu şehri ne kadar çok seven var buyurun gelin birlikte çalışalım diyoruz, destek veriyoruz ve onlar içinde her türlü imkânları sunmaya ben de hazır olduğumuzu ifade etmek istiyorum.” dedi.

 

HERKESTEN DESTEK BEKLİYORUZ

Konuşmaların ardından açık oylamayla yapılan seçimde Kent Konseyi Başkanlığı görevine getirilen Halil İbrahim Zengin herkese teşekkür etti. Zengin: “Burhan Alıcı’yla kurulan, Haydar Cerrah başkanlığında devam eden bir yönetim çalışması, İnegöl gibi kent konseyi oluşumunu başka yerde görmedim. Haydar Cerrah ve yönetimine teşekkür ediyorum. İnegöl’den hepimiz sorumluyuz. Bu sorumluluğu bu şehirde yaşayan herkesin yüreğine sarması gerektiğini düşünüyoruz. Bizler insan ve hizmet odaklı bilinçle, İnegöl’de el birliği ile güzel hizmetleri gerçekleştireceğimize inanıyoruz. Biz sadece bu yönetim listesindekilerden değil tüm vatandaşlarımızdan destek istiyoruz.” dedi.

YENİ YÖNETİM

Halil İbrahim başkanlığındaki yeni Kent Konseyinde şu isimler yer aldı:  “Mahmut Alpir, Turgay Tüloğlu, Ahmet Demir, Mustafa Zengin, Harun Demir, Hayrettin Doğan, Turhan Şahin, Hatice Alkan, Osman Yılmaz, Özgür Gümüş ve Cihad Doğan seçildi. Çalışma guruplarına ise: Harun Demir, Metin Leblebici, Bahriye Ögcem, İlker Tokdemir, Burak Kılınç, Fatih Yıldırım, Cavit Yakşi, Selma Gültekin, Mehmet Sarı, Hatice Alkan, Serdar Sevinç, Asuman Aybey, Şebnem Erkan, Kani Kont, Ayfer Er ve Elif Yürekli seçildi. 

 

 

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK. 30.07.2019 14:50
Bu parti meselesi değil.. 18.06.2019 15:41
YENİ ATANAN YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMIN DA ZİYARET ETTİK. 18.06.2019 15:09
"İNEGÖL'ÜN TURİZM YÖNÜ'DE ÖN PLANA ÇIKARILMALI 18.06.2019 15:04
‘’ İYİLİK YAPMAK EN ÇOK SAHİBİNİ YÜCELTİR.’’ 18.06.2019 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Önceki Sayfaya Döner
Ana Sayfa İnegöl Hakkında Galeri Nöbetçi Eczaneler Faydalı Linkler Önemli Telefonlar Kameralarımız Mesaj Gönder
 
Haberler Meclislerimiz Çalışma Grupları Faaliyetlerimiz Organizasyon Şeması Kent Konseyi Diğer Hizmetler
İnegöl Kent Konseyi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.