HABERLER
Engelleri Kaldıralım Projemiz Hayat Bulmaya Başladı
13.12.2010 09:09
 

Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Başkanımız Semih Özsaraç, İnegöl’ün en işlek yeri olan Atatürk Bulvarı’nda kaldırım çıkışlarının yumuşak inişlerle yola bağlanarak gerekli işaretler konulduğunu belirterek, “Belediyemize yapmış olduğu bu çalışma doğrultusunda bir kez daha teşekkür ederken, bu çalışmanın ilçemizdeki beldelerimizde de yaygınlaşması için İnegöl Kaymakamlığına çağrıda bulunuyoruz.” dedi.

Kent Konseyi Başkanımız Burhan Alıcı ile birlikte bir basın toplantısı düzenleyen Kent Konseyi Engelliler Çalışma Grubu Başkanımız Semih Özsaraç, Atatürk Caddesine yapılan engelli rampaları için İnegöl Belediyesine teşekkür etti. 3 Aralık’ta kutlanan Engelliler Günü kapsamında ilçemizde çeşitli programlar yapıldığını anımsatan Özsaraç, “İnegöl Belediyesi’nin öncülüğünde Zihinsel Engelliler Derneği ile yapılan yürüyüş Belediye Binasının önünden başlayarak Atatürk anıtının önünün de son buldu. Bu programın devamında önceden belirlenmiş yılın engelli anne ve babası İnegöl Belediyesi tarafından ödüllendirildi. Eğitim Uygulama Okulu ve İş Uygulama Merkezi ile Altunkalp Rehabilitasyon Merkezinin düzenledikleri iki ayrı etkinlikte Engelli Çocuklarımız her türlü olumsuz koşullara karşın yaşama bağlılığının güzel örneklerini yaptıkları şovlarla gösterdiler. Engelli çocuklarımız yaptığı gösterilerle adeta bizlerde bu toplumun birer unsuruyuz mesajını verdi. Son olarak da İZED eğlence gecesinde engellilerimizin ve ailelerinin eğlenmesini sağladı. Bu tür programların, İnegöl’deki birçok engelli ve ailelerinin kabuğundan çıkarak bir ölçüde topluma uyum sağlamaları adına birer sebep olduğuna inanıyoruz.” dedi.

İLÇE KAYMAKAMLIĞINA ÇAĞRI

Kent Konseyinin Engelliler Çalışma Grubu olarak 3 Aralık Dünya Engelliler Gününü göz önünde bulundurup İnegöl Belediyesi’ne tavsiye niteliğinde bir dilekçe verdiklerini ifade eden Özsaraç konuşmasını şöyle sürdürdü: “Dilekçemizde ilk olarak Atatürk Bulvarında ki kaldırımlardan engelli vatandaşlarımızın daha kolay yararlanabilmeleri için gerekli yerlere engelli rampaları yapılıp önceden yapılıp da tahrip olmuş olan rampalarında elden geçirilmesi noktasında tavsiyelerimiz vardı. Belediyemizde hızlı çalışarak İnegöl’ümüzün en güzel ve en işlek yeri olan Atatürk Bulvarını AB şehirlerinde görülebilecek ölçüde itinayla hazırladı. Kaldırım çıkışları yumuşak inişlerle yola bağlanarak gerekli işaretler konuldu. Belediyemize yapmış olduğu bu çalışma doğrultusunda bir kez daha teşekkür ederken örnek çalışmalarını ilçemizdeki gerekli olan diğer caddelerimizde de yaygınlaştırılmasını rica ediyoruz. Yapılan bu örnek çalışmaların engelliler tarafından rahatça kullanabilmeleri konusunda da vatandaşlarımızdan ricamız araç park durumlarında mevcut yerlere araçlarını park etmemeleri park edenleri de uyarmalarıdır. İlçe merkezinde yapılan bu çalışmanın ilçemizdeki beldelerimizde de yaygınlaşması için İnegöl Kaymakamlığına çağrıda bulunuyoruz. Ayrıca daha önce yine dilekçe verdiğimiz Kamu ve Özel Bankalar ile Devlet Daireleri‘nin şubelerine giriş rampalarını yapmakta yavaş davrandıklarını görüyoruz.” dedi. Özsaraç Kent Konseyi olarak sosyal sorumluluk ilkesi gereğince yetkili kişilerin İnegöl’deki tüm bina ve çarşı girişlerinde hiç olmazsa zemin katlarına engelli girişinin rahatlıkla yapılması için rampa ve düzenlemelerin yapılmasını istediklerini belirterek açıklamasını sonlandırdı.

 

Diğer Haberlerden Başlıklar... Tarih
2019 GENEL KURULUMUZU GERÇEKLEŞTİRDİK. 30.07.2019 14:50
Bu parti meselesi değil.. 18.06.2019 15:41
YENİ ATANAN YÜKSEK OKUL MÜDÜRÜMÜZÜ MAKAMIN DA ZİYARET ETTİK. 18.06.2019 15:09
"İNEGÖL'ÜN TURİZM YÖNÜ'DE ÖN PLANA ÇIKARILMALI 18.06.2019 15:04
‘’ İYİLİK YAPMAK EN ÇOK SAHİBİNİ YÜCELTİR.’’ 18.06.2019 15:01
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 38 39 40 41 42 43 44
Önceki Sayfaya Döner
Ana Sayfa İnegöl Hakkında Galeri Nöbetçi Eczaneler Faydalı Linkler Önemli Telefonlar Kameralarımız Mesaj Gönder
 
Haberler Meclislerimiz Çalışma Grupları Faaliyetlerimiz Organizasyon Şeması Kent Konseyi Diğer Hizmetler
İnegöl Kent Konseyi © 2010 Tüm Hakları Saklıdır.